Stacje pomiarowe nie działają…

Ostatni raz, kiedy norma godzinowa stężenia pyłu PM10 nie była przekroczona, to 11.11.2012, w godzinach 13.00-15.00. Wtedy to stacja pomiarowa przy Al. Krasińskiego wskazała, że stężenie wynosi „jedynie” ok. 35 µg/m3.

Dziś od rana nie można sprawdzić  pomiarów stężenie pyłu PM10 w całym województwie małopolskim. Sądzę, że są dwa możliwe tłumaczenia tego faktu:

  1. Urządzenia pomiarowe nie wytrzymały ciągłych przekroczeń normy, zapchały się i zepsuły 😉
  2. Władze przestały podawać do publicznej wiadomości, jakie są stężenia szkodliwych substancji w powietrzu, aby ludność się nie martwiła…

(Aktualizacja: dane można już sprawdzić od godz.8:35)

A tak całkiem poważnie – nad miastem wisi chmura pyłów. Pracuję w centrum Krakowa i trudno się tu oddycha. Powietrze śmierdzi, jest ciężkie, a nos po kwadransie spędzonym na wolnym powietrzu mam zatkany. Gardło „drapie”. Apeluję do Władz, aby szybko poprawiły stan powietrza w mieście. Jestem gotów pomóc. Mogę zrezygnować z samochodu (chociaż korzystam z niego razem z żoną i dzieckiem), albo chodzić po ulicach i rozdawać ludziom maski przeciwpyłowe.

A na zakończenie prognoza. Strona: http://www.malopolska.pl/Obywatel/EKO-prognozaMalopolski/Malopolska/Strony/default.aspx podaje następującą prognozę powietrza na dziś, jutro i pojutrze:

prognoza stanu powietrza 19 11 2012

prognoza stanu powietrza 19 11 2012

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s