Przewietrzyło Kraków – od kilku godzin można oddychać!

Dzisiejsza noc była bardzo dobra z punktu widzenia jakości powietrza! Było dość ciepło, ale co najważniejsze – wietrznie. Prognozy na dziś wskazują, że będzie wiać z prędkością 10-15 km/h a w porywach nawet ponad 20 km/h! Efekt jest taki, że norma PM10 nie jest obecnie przekroczona  (od godziny 24:01 21.11.2012). W tej chwili jest ósma rano, stężenie wynosi 39 µg/m3. Oczywiście nie znaczy to, że powietrze jest już dobrej jakości, ale dziś przynajmniej Kraków nie truje nas tak bardzo jak przez ostatnie 14 dni, kiedy to po raz ostatni dzienna średnia wynosiła poniżej 50 µg/m3.

Wiatr jest „towarem” deficytowym w Krakowie, oby było go tej jesieni i nadchodzącej zimy jak najwięcej. Póki co zaś apeluję do nas wszystkich : kto może, niech nie używa samochodu, kto musi niech weźmie ze sobą kogoś, kto w ten sposób zrezygnuje ze swojego auta! A palący w piecach – proszę Was nie spalajcie śmieci, używajcie tylko materiałów do tego przeznaczonych!

Według strony: http://www.malopolska.pl/Obywatel/EKO-prognozaMalopolski/Malopolska/Strony/default.aspx dzisiejsze prognozy zakładają, że jakość powietrza będzie bardzo zła, dlatego warto na bieżąco monitorować dane spływające ze stacji pomiarowych – dane dostępne są pod adresem: http://213.17.128.227/iseo/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s