Co dalej z krakowskim smrodem?

Ostatnio trochę się działo.

  1. Najpierw Prezydent Krakowa wystąpił o zakaz palenia węglem – Brawo! (źródło).
  2. Chwilę potem pokazała się informacja, że chętnych do wymiany swoich źródeł ciepła jest bardzo dużo i wysłali oni do Urzędu Miasta rekordowo dużo wniosków o dofinansowanie (źródło). Kłopot w tym, że miasto nie ma pieniędzy, aby te wnioski zrealizować (prawdopodobnie znajdą się jednak pieniądze na uszkodzony dach na stadionie Wisły – źródło – piszę te słowa złośliwie, nawiązując do tego wpisu).
  3. Kolejne wiadomości wskazują, że coraz większy rozgłos, jaki zyskuje sobie „krakowski smog” spowodował, że ludzie naprawdę się sprawą przejęli.
  4. Powstają kolejne pomysły na to, jak ze smogiem walczyć (źródło).
  5. Dziś już wiadomo, że Marszałek województwa nie zgadza się na zakaz palenia węglem (źródło).
  6. W lokalnych mediach pokazał się za to list Krakowianina, który opisuje warunki „powietrzne” podczas jazdy na nartach (źródło).
  7. Pod tym listem, w komentarzu,  „krakowiankajedna” napisała: „Ja od 3 lat jeżdżę na Słowację, (…) powietrze czyste (wolno im palić tylko drzewem!!!)” (źródło). Czy ktoś mógłby to potwierdzić? Najlepiej linkiem do jakiegoś artykułu lub wiadomości w polskich lub słowackich mediach?

Zdaję sobie sprawę, że podawanie źródeł tylko z jednego medium jest niezbyt dobre, dlatego jeśli masz ciekawe wiadomości z innych portali internetowych, to prześlij mi link, lub zamieść go w komentarzu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s