Ciii… nie mów nikomu, że tu śmierdzi…

Krakowski Alarm Smogowy przygotował akcję billboardową. W Krakowie pojawią się plakaty informujące o tym, że to miasto nas truje. KAS-owcy są twardzi i przygotowali też wersję dla turystów. Popieram! Na pewno chodzi o to, aby „zachęcić” do działania nasze władze. Skutek został osiągnięty już samą zapowiedzią akcji. Oto Prezydent J. Majchrowski przestrzegł, że informowanie turystów nie leży w naszym – Krakowian – interesie, ponieważ kiedy dowiedzą się, jak tu jest brudno, przestaną do nas przyjeżdżać i zostawiać nam swoje pieniądze.

Na koniec dorzucę jeszcze: Urzędnicy przekonują, że już w latach 90. w zagranicznych informatorach widniały informacje o zanieczyszczonym krakowskim powietrzu. (źródło)

Innymi słowy: „mamy to w dupie czym oddychasz Krakowianinie, ale nie mów o tym nikomu, bo bardzo zależy nam na zagranicznych turystach”.

Czy te wypowiedzi przedstawicieli władz trzeba jeszcze w ogóle komentować?

Mam nadzieję, że zapanuje wkrótce jakaś moda na memy o Krakowskim brudzie.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Ciii… nie mów nikomu, że tu śmierdzi…”

  1. Krakowianka Says:

    Wolałabym, aby zapanowała moda na wielokierunkowe rozwiązywanie problemu. To, że będzie się o tym mówić nie oznacza jeszcze, że coś się zmieni. Polacy kochają chodzić i narzekać. Oczywiście informacja też jest ważna. Zastanawiam się co ja mogę zrobić. Na razie chyba tylko zakup maseczki antysmogowej i przyglądanie się który radny robi coś w tej sprawie. Bo obiecywać pewno będzie wielu. Pamiętajmy, że na szczęście tutaj nie ma uprzywilejowanych, radni też oddychają tym samym powietrzem, więc może zechcą zadbać, jeśli nie o zdrowie mieszkańców miasta, to o swoje. Pozdrawiam. I oby kiedyś Kraków się odsmogował i zasmoczył 🙂


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s