Psy szczekają.

Chodzi o natężenie. Na osiedlu psów jest kilkadziesiąt (!). Szczekają o różnych porach, także w nocy, w czasie spacerów, kiedy są na balkonach, a przede wszystkim wtedy, kiedy są same w mieszkaniach. Ma to działanie stresogenne. Jak każdy bodziec pojawiający się w naszej przestrzeni zbyt często i bez naszej kontroli, a także z częstotliwością, której nie da się przewidzieć, powoduje wzmożone poczucie stresu, zmęczenia i sprawia, że stajemy się bardziej agresywni, nerwowi.

Czym innym jest szczekanie szczeniaka, którego akurat trzymamy na rękach, a czym innym szczekanie psów, których w danej chwili nie widzimy i nie wiemy, gdzie są – czyli nie możemy zareagować.

Osiedle jest rozległe, szczekanie roznosi się, jak każdy dźwięk, we wszystkie strony. Trudno jest je wszystkie zlokalizować, a co dopiero wyprosić właścicieli, żeby zadbali o milczenie swoich pupilów. Proponowałem obroże antyszczekowe, ale nie było chętnych. Właścicielowi szczekanie najczęściej nie przeszkadza, albo się przyzwyczaja. Innym – wręcz przeciwnie.

Reklamy

Komentarzy 5 to “Psy szczekają.”

 1. krakowmalopolska Says:

  wynająłem jakiś czas temu mieszkanie na osiedlu domków jednorodzinnych (wcale nie na obrzeżach, relatywnie blisko centrum), a przez te psy czuję się jak na wsi. A nawet gorzej, bo takie osiedla są gęściej zabudowane, niż wieś, gdzie chałupa stoi co 50 metrów.

 2. Udręczony Psim Szczekaniem Says:

  Witam, od wielu lat jestem tak dręczony na osiedlu pod miastem . Myślałem , że ludzie na osiedlu są fajni, otwarci, że cenią sobie dobry komfort życia, życia wsród kilkudziesięciu rodzin. Niestety tak nie jest. Mają małe podwóreczka na na nich często nawet dwa , trzy psy luźno biegające i ujadające po całych dniach i nocach. Niestety w NaszymKRaju nic nie da się z tym zrobić. Ci właściciele są IGNORANTAMI i tylko wyśmiewają nas cierpiących z tego powodu mówiąc” pies jest po to żeby szcekał” lub kpią ” rozmawiałem z moim psem i powiedziałem mu żeby nie szczekał tak często”. To jest dno. Wkoło mówi się tylko o schroniskach psich,o psiej doli a nikt nie podnosi kwestii zakłocania notorycznego i ciągłego spokoju przez szczekające psy. Jaki u nas panuje ciemnogród. Ludzie cenią wyżej zwierzęta niż swoich bliźnich. Moim zdaniem to prymitywne chamstwo. Niestety większość ludzi jest bardzo nieczuła nato. Zdecydowana większość wyśmiewa tylko takie sprawy. Problem bez rozwiązania……….

 3. realista Says:

  To jeszcze nic! Gorzej z płaczącymi dziećmi. Niesie się to w bloku jak nie wiem! Może słyszeliście o jakichś obrożach antypłaczowych? Bo żyć się nie da z tymi dzieciorobami!

  • brudnykrakow Says:

   Tak, to też przeszkadza. Jednak psa da się wytresować, aby nie szczekał. Z dziećmi jest inaczej. Nie poddają się tresurze.

   • Udreczony Szczekaniem Says:

    Typowa reakcja psiarzy. Stawiają na równi człowieka i psa. Porównują szczekanie i ujadanie psie z płaczem dziecka – człowieka. To jest koszmarne takie porównanie. Psiarzu, życzę Ci , aby na starość zajął się Tobą pies, aby na Twoją emeryturę zapracował pies. To , że dzieci płaczą to normalne, to jest nieoddzowne, ale to , że psy ujadają – to tego nie musi być. Różnica ogromna, porównanie nie na miejscu. Jednak tak wyglądają dyskusję z psiarzami. Zawsze podają jako kontrprzykład małe płaczące dzieci, jakby sami urodzili się dorosłymi. Powtarzam to bardzo podłe z ich strony. Takie dźwięki jak płacz dziecka, samochody, winda to normalne, nie jest to wyraz czyjegoś „widzimisię” , to jest niezbędne. Psiarze to ogromny problem. To eko-terroryści. Animalsowe wyprane mózgi. Cenią, cenili i będą cenić wyżej zwykłe zwierzę niż człowieka. I czy to ludzkie?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s