Czy radni naprawdę nie doczytali ustawy?

Czy może dokładnie wiedzą, co robią i co należy zrobić, aby zakaz palenia węglem nie wszedł w życie w naszym mieście?

To mniej więcej tak, jak z wieloma innymi sprawami. Na przykład akcja „pij mleko – będziesz wielki”. Ale po co to robić, skoro człowiekowi mleko jest potrzebne jedynie od własnej matki? Jesteśmy jedynym gatunkiem, który kradnie mleko innym gatunkom mimo, że sam tego mleka nie potrzebuje, bo go nie trawi (jeśli myślisz, że trawisz mleko bez szkody dla organizmu, to jesteś w błędzie).

Inny przykład – producenci mięsa. Oferują nam produkty bogate w trujące konserwanty i dodatki, które sprawiają, że z kilograma mięsa powstają dwa kilogramy. A kiedy skromny rolnik próbuje sprzedawać swoje wyroby produkowane zgodnie ze sztuką wytwarzania zdrowych wędlin, szynek czy kiełbas, to okazuje się, że robi to niezgodnie z przepisami, a żeby było zgodnie to trzeba postawić zakład produkcyjny za kilkaset tysięcy złotych…

Albo: parówki dla dzieci w cudownym, kolorowym opakowaniu informującym, że to najlepszy produkt dla milusińskich… a kiedy przeczytasz skład, to okazuje się, że mięsa jest 30% i to oddzielonego mechanicznie, a reszta to wypełniacze i konserwanty. Fuj.

Ostatnio widziałem też film dokumentalny pokazujący, że Komisja Europejska ds. Bezpieczeństwa Żywności twierdzi, że spożywanie cukru nie ma związku z otyłością. Raport opłaciła francuska kompania cukrowa…

Przykładów jest na pewno o wiele, wiele więcej w różnych dziedzinach naszego życia…

Dążę do tego, że nie tak łatwo wprowadzić zakaz palenia węglem, ponieważ istnieją firmy, które zbyt wiele na tym zarabiają.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s