Liczenie i piosenka… oraz działania naprawcze.

Ostatnio w sprawie smogu jakby mniej się dzieje… W mediach mniej się mówi, a odczyty stacji pomiarowych jakby niższe niż w poprzednim sezonie. Rok temu truło nas bardzo, teraz truje nas mniej – to daje nam powód by uznać, że jest lepiej. Tymczasem smog jak był, tak jest. Zima w tym roku jest mniej mroźna i bardziej wietrzna, co daje nam poczucie, że oddychamy czystym powietrzem. Niemniej przestrzegam przed tym złudzeniem…

Jak informują media elektroniczne (np. krakow.pl): Ruszyło wielkie liczenie pieców. W ścisłym centrum jest ich 5891 sztuk. Ścisłe centrum to wszystko to, co jest wewnątrz drugiej obwodnicy.W artykule dostępne są bardzo fajne mapki pokazujące, w których budynkach piece są, a w których ich nie ma (dostrzegłem kamienicę rekordzistkę: 22 piece, ale nie sprawdzałem dokładnie…).

O Krakowie śpiewali już Turnau z Sikorowskim czy Myslowitz z Grechutą, a teraz także Wodecki i Bzyk z Wu-Hae. Ostatni wymieniony duet wykonuje piosenkę o… krakowskim smogu „Pozwól mi oddychać„:

Jeszcze w listopadzie 2013 roku Urząd Miasta opublikował dokument: „Realizacja działań naprawczych jakości powietrza w Krakowie„. Lektura jest ciekawa, sporo w niej faktów, dlatego też polecam. Forma jest zachęcająca: to prezentacja przedstawiona na zaledwie 16 slajdach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s