Pomiar jakości powietrza w Twoim domu?

Rozważam wprowadzenie usługi, jaką byłby pomiar jakości powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych. Polegałoby to na tym, że odwiedzam Cię w Twoim domu/mieszkaniu z odpowiednim urządzeniem pomiarowym, które sprawdza, ile cząstek zaliczanych do grupy PM10 i PM2.5 znajduje się w powietrzu, którym oddychasz. Pomiar trwa około 15 minut.

Obecnie chcę sprawdzić czy (poza mną) znajdą się osoby, które chciałyby dowiedzieć się, czym dokładnie oddychają. Pomiar jakości powietrza dawałby informację o ilości cząstek w powietrzu, które mogą mieć wpływ na stan naszego zdrowia, a także powodować przewlekłe choroby i alergie. Ma to znaczenie np. dla alergików. Poza tym możesz dowiedzieć się jak na czystość powietrza wpływają zwierzęta domowe czy wszelkie źródła cząstek VOC (np. świeżo malowane ściany, detergenty, meble, dywany itp.). Usługa może też wskazać, jakiej jakości powietrze jest np. w żłobkach lub przedszkolach, a także w miejscu Twojej pracy.

Koszt to 100 zł. Cena zawiera dojazd w granicach administracyjnych Krakowa. Za usługę wystawiam paragon lub fakturę.

Zachęcam do oddania głosu w ankiecie, która znajduje się po lewej stronie ekranu oraz do pozostawienia komentarzy pod tym wpisem. Jestem ciekaw Twojej opinii w tej sprawie.

Reklamy

Komentarzy 14 to “Pomiar jakości powietrza w Twoim domu?”

 1. Bartek Says:

  Niestety stężenie zanieczyszczeń zmienia się tak często że jednorazowy pomiar jest dla mnie bezwartościowy. Gdybyś wypożyczył urządzenie na 2-3 dni to co innego ale więcej niż 100 zł bym nie zapłacił

 2. Aneta Woo Says:

  tak, ja z pewnością byłabym zainteresowana takim dobowym pomiarem – ale w zimie, kiedy na zewnątrz normy są najbardziej przekraczane.

  • brudnykrakow Says:

   Poza okresem grzewczym także warto sprawdzić stan powietrza. W pomieszczeniach zamkniętych normy mogą być wielokrotnie przekroczone także bez zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz. Odpowiedzialny jest za to Syndrom Chorego Budynku.

 3. Tomek Says:

  Czy oferuje Pan już taką usługę ? Jakim sprzętem ?

 4. Paweł S. Says:

  Witam, jaki sprzęt pan rozważał? Mieszkam wwe Wrocławiu i szukam jakiegoś miernika. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam! Paweł S.

 5. leo Says:

  Ja jestem zainteresowany wypożyczeniem sprzetu pomiarowego. Cena do 100 zł za usługę wydaje mi się adekwatna. Na pewno skorzytsałbym kilkukrotnie.

 6. DustinSensor.com - miernik pyłu pm10 pm2.5 Says:

  Hej, na czym stanął twój projekt? Pytam, bo zaczęliśmy domowym sposobem budować testowy miernik jakości powietrza. Tutaj opis jego budowy: http://dustinsensor.com/budowa-miernika-zanieczyszczenia-powietrza-dustin-pm10-pm25/ Chcemy doprowadzić go do stanu, żeby można było a) wyświetlać dane na żywo na wyświetlaczu b) żeby miernik był przenośny. Na razie dane publikujemy online. Aktualnie utknęliśmy na problemie poprawnej kalibracji pomiaru. Gdybyś miał jakieś uwagi lub sugestie – pisz. Każda jest cenna 🙂 Bardzo fajna rozmowa pod tym wpisem o pomiarze pm10 i pm2.5 w domu. Stężenie zanieczyszczeń w Polsce jest tak duże, że wydaje się, że teraz każdy powinien po prostu mieć taki miernik zanieczyszczeń, tak jak każdy ma w domu termometr…

 7. Sławek Says:

  Dzień dobry, posiadam takowe urządzenie ( HoldPeak 5800D), gdyby ktoś był zainteresowany wypożyczeniem proszę o kontakt pod nr 888 616 702.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s