Przedszkole ma wakacje.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego system przedszkolny zakłada, że część placówek na czas wakacji (lipiec, sierpień) zostaje zwyczajnie zamknięta. Rodzice w tym czasie wakacji nie mają, a jeśli już, to na pewno nie dwa miesiące. W związku z tym trzeba swoje dzieci zapisać do przedszkola dyżurującego, co wiąże się z:

  1. Stresem rodziców związanym z obawą o to, czy dzieci będą mieć opiekę na czas wakacji przedszkola (liczba miejsc w przedszkolach dyżurujących jest ograniczona).
  2. Stresem dzieci, które w ciągu krótkiego czasu przechodzą duże zmiany: najpierw zamiana „własnego” przedszkola na dyżurujące, potem (na przełomie lipca i sierpnia) zamiana jednego przedszkola dyżurującego na drugie (dyżury przedszkoli trwają tylko miesiąc!), a wreszcie powrót do „własnego” przedszkola. Myślę, że głowa cztero czy pięciolatka nie rozumie, dlaczego tak się dzieje. Są to zmiany niepotrzebne.

Czy personel naprawdę potrzebuje aż dwóch pełnych miesięcy wakacji? A co mają zrobić rodzice, którym nie udało się dostać do przedszkola dyżurującego?

Reklamy

Komentarze 4 to “Przedszkole ma wakacje.”

  1. mikolajo Says:

    I tak masz szczęście, że borykasz się z takim problemem, bo znaczy to, że Twoje dziecko się do publicznej placówki dostało.
    Moich dwóch synów się nie dostało (drugi rok z rzędu). I to dopiero jest śmieszne i zabawne. Jakkolwiek na pocieszenie mogę sobie powiedzieć, że nie ma problemów z wakacjami, bo prywatne placówki są czynne cały rok.

  2. lucash9 Says:

    Pytanie do autora. Ile lat ma Twoje dziecko?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s