Nie mamy w ogóle o czym rozmawiać.

W ciągu kilku ostatnich dni dowiedzieliśmy się, że w Toniach (zielone płuca Krakowa) powstaną nowe budynki. Niby nic. Miasto i tak ciągle się rozbudowuje, ale w tej sytuacji chodzi o resztki korytarzy powietrznych, które jeszcze ratują nas przed uduszeniem! Władze uważają, że wszystko jest w porządku, że to tereny rolnicze, łąki i tym podobne. Każdy jednak wie, że skończy się to zabudową wielorodzinną, bo to są tereny atrakcyjne dla deweloperów.

Osobiście uważam, że dla tego miasta nie ma ratunku. Położenie geograficzne, klimat, gęsta zabudowa, zasłonięte korytarze powietrzne, duży ruch samochodowy i wiele tysięcy pieców na węgiel. Smog nie jest u nas czymś teoretycznym, to realne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia!

Wiem, co mówię, bo niedawno byłem nad morzem, naszym polskim. Po czterech dniach obudziłem się bez kataru i drapania w gardle. Po powrocie już na następny dzień te objawy wróciły. Piszcie, co chcecie, ale żyjemy w miejscu, które nas zwyczajnie truje.

Niech nie zwiodą Was wypowiedzi takie jak pana Szczerka „Wiadomo, problemem jest smog, choć dla mnie ma on walor estetyczny, piękna pomarańczowa mgła”. To nie są poważne słowa kogoś, kto naprawdę tu mieszka. Może bywa u nas w przelocie…

Na świecie są już mądre głowy, które potrafią zadbać o swoje podwórko, dlaczego u nas się nie da? Zobacz: Jeden_dom_robi_jednak_roznice.

Pomyślisz: „to się wyprowadź, jeśli ci tu źle”.

Otóż to. Nie chcę tu mieszkać i tutaj wychowywać moich dzieci. Wolę żyć w innym miejscu.

Reklamy
Napisane w Blog. 1 Comment »

Jedna odpowiedź to “Nie mamy w ogóle o czym rozmawiać.”

  1. krakow-zwiedzanie Says:

    Na nic starania, jeśli nie zostaną wdrożone pewne antysmogowe regulacje i woń pieców CO2 zniknie, choć to raczej marzenia…Tragedia, bo niszczy to krakowską turystykę.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s